Πεζοπορία Μέσα Ποτάμοι - Αδριανός | Hike at Mesa Potamoi - Adrianos

10/07/2020 14:27

Την Κυριακή 12 Ιουλίου ο Ορειβατικός Σύλλογος Αγίου Νικολάου διοργανώνει για τα εγγεγραμμένα μέλη (ή όσους επιθυμούν να εγγραφούν) πεζοπορία στην περιοχή του Αδριανού τηρώντας πάντα τις αποστάσεις και τα απαραίτητα μέτρα προστασίας. Θα ξεκινήσουμε από Μέσα Ποτάμους κι από παλιό μονοπάτι θ’ ακολουθήσουμε την κοίτη του ποταμού και θα φτάσουμε στο όμορφο χωριό του Αδριανού, όπου θα παρατεθεί κέρασμα (ελαφρύ γεύμα και ποτό), προσφορά του Τοπικού Πολιτιστικού Συλλόγου των Αορητών.
ΠΡΟΣΟΧΗ: Όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν θα πρέπει να το δηλώσουν το αργότερο ως το βράδυ της Παρασκευής στον Παναγιώτη Ευδαίμων(69 79 68 75 76, 6-9μ.μ.), ώστε να γίνει η ανάλογη προετοιμασία από τους Αορήτες.
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ  από Άγιο Νικόλαο (οδός Κ. Καραμανλή 24 δίπλα στο S/M Βασιλόπουλου), στις 8:00 το πρωί της Κυριακής
ΑΡΧΗΓΟΣ: Λεωνίδας Κλώντζας (τηλ. 694478507)
ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΡΕΙΑΣ: 3,5 περίπου ώρες (χωρίς τις απαραίτητες στάσεις)
Περισσότερες πληροφορίες, φωτογραφίες για την περιοχή, όροι συμμετοχής, εξοπλισμός στο blog του Συλλόγου

HIKE AT MESA POTAMOI-ADRIANOS
On Sunday, July 12, the Hiking Club of Agios Nikolaos organizes, for registered and new members, a hike to the picturesque village of Adrianos, always keeping the distances and the necessary protection measures against COVID-19. Starting from Mesa Potamoi, we will follow the riverbed along an old path and reach Adrianos. ATTENTION: At the end of the route there will be a light lunch and drink, offered by the Local Cultural Association "Aorites". For this reason, those interested please register no later than Friday night at Panagiotis Eudaimon (69 79 68 75 76, 6-9pm).
DEPARTURE from Agios Nikolaos (24 K. Karamanli Street next to S/M Vassilopoulos), at 8:00 on Sunday morning
LEADER: Leonidas Klontzas (tel. 694478507)
DURATION: about 3.5 hours (without stops)
DIFFICULTY LEVEL: 1
More information, terms of participation, equipment on the Association's blo

ΑΡΧΗΓΟΣ: Λεωνίδας Κλώντζας (τηλ. 694478507)

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΠΟΡΕΙΑΣ: 3,5 περίπου ώρες (χωρίς τις απαραίτητες στάσεις)

------

LEADER: Leonidas Klontzas (tel. 694478507)

DURATION: about 3.5 hours (without stops)

DIFFICULTY LEVEL: 1

More information, terms of participation, equipment on the Association's blog

Personages Art Exhibition | Μορφές Εικαστική έκθεση

06/07/2020 14:54

“Μορφές” Εικαστική έκθεση Βασιλικής Κ. Βελέντζα - Εναλλακτική έκθεση η οποία  περιλαμβάνει έργα στα οποία αποδίδεται με λιτό τρόπο η γοητεία της έκφρασης και η δύναμη των προσώπων. Αποτελείται από είκοσι έργα - προσωπογραφίες σπουδαίων Ελλήνων από το χώρο της πολιτικής και του πολιτισμού.
Η έκθεση-βιτρίνα είναι προσαρμοσμένη στα μέτρα προστασίας του κοινού και θα είναι επισκέψιμη για το κοινό καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας και της νύκτας.
Συνδιοργάνωση: Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Αγίου Νικολάου, ΠΑΟΔΑΝ
Εγκαίνια: Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020, Ώρα 19:00
Εκκλησάκι Λίμνης Αγίου Νικολάου / Είσοδος: Ελεύθερη

“Personages” Art Exhibition by Vasiliki Κ. Velentza - An alternative exhibition that includes works in which the charm of the expression and the power of the faces are rendered in a simple way. It consists of twenty works - portraits of great Greeks from the field of politics and culture.
The exhibition-display is adapted to public protection measures and will be open to the public throughout the day and night.
Co-organized by: Agios Nikolaos Municipal Port Fund, PAODAN
Opening: Friday July 10th, 2020 - Time 19:00
Agios Nikolaos Lake Church / Admission free

Συνδιοργάνωση: Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Αγίου Νικολάου, ΠΑΟΔΑΝ

Εγκαίνια: Παρασκευή 10 Ιουλίου 2020, Ώρα 19:00

Εκκλησάκι Λίμνης Αγίου Νικολάου

Είσοδος: Ελεύθερη

Co-organized by: Agios Nikolaos Municipal Port Fund, PAODAN

Opening: Friday July 10th, 2020 - Time 19:00

Agios Nikolaos Lake Church

A Beautiful Day in the Neighborhood | Ένας Υπέροχος Γείτονας

06/07/2020 14:50

A Beautiful Day in the Neighborhood (original title)
“Ένας Υπέροχος Γείτονας” παραγωγής 2019, διάρκεια 109’, Κινεζική-Αμερικάνικη, Βιογραφία - Δραματική, σε σκηνοθεσία Μάριελ Χέλερ με τους Τομ Χανκς, Μάθιου Ρις, Κρις Κούπερ
Υπόθεση: Μια σειρά εκπλήξεων περιμένουν τον κυνικό δημοσιογράφο Λόιντ Βόγκελ όταν, παρά τις έντονες αντιρρήσεις του, αναγκάζεται να κάνει ένα άρθρο για τον τηλεοπτικό παρουσιαστή παιδικών προγραμμάτων Φρεντ Ρότζερς.
Προβολές:
Πέμπτη 9 Ιουλίου 21:15
Παρασκευή 10 Ιουλίου 21:15
Σάββατο 11 Ιουλίου 21:15
Κυριακή 12 Ιουλίου 21:15
Δευτέρα 13 Ιουλίου 22:30
Τετάρτη 15 Ιουλίου 22:30
Κινηματοθέατρο ΧΡΙΣΤΙΝΑ / Είσοδος: 5€ Γεν.

A Beautiful Day in the Neighborhood (original title)
Biography - Drama, 2019 | 1h 49min | CHRISTINA Movie Theatre | Admission: 5€ General
Summary: Based on the true story of a real-life friendship between Fred Rogers and journalist Lloyd Vogel.
Director: Marielle Heller
Stars: Tom Hanks, Matthew Rhys, Chris Cooper
Organized by: Agios Nikolaos Cinema Club
Showtimes:
Thursday 9/7 21:15
Friday 10/7 21:15
Saturday 11/7 21:15
Sunday 12/7 21:15
Monday 13/7 22:30
Wednesday 15/7 22:30

Προβολές:

Πέμπτη 9 Ιουλίου 21:15

Παρασκευή 10 Ιουλίου 21:15

Σάββατο 11 Ιουλίου 21:15

Κυριακή 12 Ιουλίου 21:15

Δευτέρα 13 Ιουλίου 22:30

Τετάρτη 15 Ιουλίου 22:30

Κινηματοθέατρο ΧΡΙΣΤΙΝΑ / Είσοδος: 5€ Γεν.

Director: Marielle Heller

Stars: Tom Hanks, Matthew Rhys, Chris Cooper